Jak Rozpocząć Blogowanie Na Blogspot W Czterech Prostych Krokach?

Blogowanie jest obecnie najpopularniejszym sposobym aby zaprezentować swoją twórczość w Internecie. Również jeśli chodzi o zarabianie dodatkowych pieniędzy to blog stanowi o tym, że bariera wejścia do Internetu za jego pomocą jest jedną z niższych jeśli zrobi się to poprawnie. 

Obecnie na rynku jest mnóstwo możliwości na temat jak zarabiać pieniądze. Blogowanie ma taką zaletę, że napisane raz artykuły pracują na Ciebie w przyszłości niemal non stop. 

W większości przypadków samo pisanie artykułów nie wystarczy aby zająć top pozycje w Google. Jednak jesteś na moim blogu po to aby nauczyć się jak najwięcej i stworzyć dochodowego bloga niskim nakładem czasu i pracy. 

Artykuł dotyczący blogspota napisałem dlatego, ponieważ mimo jednej poważnej wady jaką mają darmowe platformy blogowe umieszczone na zewnętrznych serwerach mają też sporo zalet.

Taką wadą jest to, że dana firma może przestać kontynuować projekt i taka platforma znika z dnia na dzień. 

Jedną z głównych zalet stron Web 2.0 jest to, że blogi oparte na darmowych serwerach blogera, blogspota lub wordpressa bardzo łatwo się pozycjonują!

Jest to ogromna i przepotężna zaleta dla osób, które budują zaplecze pozycjonerskie. Strony Internetowe, które powstają w taki sposób już na samym początku mają wysoki autorytet w oczach Googla. Głównie przez linki prowdzące do głównej domeny.

Bierze się to głównie stąd, skąd pochodzą linki prowadzące do strony.  Im mają więcej wartościowych linków pochodzących z podobnych tematycznie stron tym lepiej. Jednak należy wziąć pod uwagę to, że tzw. link juice przechodzi z podstron również do głównej domeny. A że na podstronach blogspota powstają kolejne blogi i do nich linkują następne strony to tworzy się właśnie platforma, którą łatwiej jest wypozycjonować.

Autorytet strony
Jak sprawdzić autorytet strony
 

Kilka podstawowych pytań na które każdy początkujący bloger na Blogspocie chce znać odpowiedź

 

Osoby, króre rozpoczynają blogowanie często zastanawiają się czy rozpocząć pisanie artykułów na płatnej platformie czy skorzystać z darmowego serwisu. W ich głowach zawsze pojawiają się te same pytania czy aby korzystając z bezpłatnej opcji nie ma tam ukrytych kosztów i dodatkowych opłat. 

CZYTAJ  Jak Wypozycjonować Stronę Za Darmo Na Wordpress? (Czerwiec 2019)

Korzystająć z serwisu Blogspot możesz z rozpocząć swoją twórczość bez dodatkowych kosztów. Wszystko czego potrzebujesz to darmowy adres email, który posłuży Tobie do założenia bezpłatnego konta na blogspocie. 

Jednak pamiętaj, że założenie bloga na prywatnym serwerze bardziej opłaca się w perspektywie długoterminowej. Taką, stronę, którą założysz na płatnym serwerze będziesz mógł sprzedać. A warto nauczyć się takiej umiejętności jak sprzedaż stron internetowych, ponieważ ceny takich zarabiających serwisów kształtują się od 20 do 32 krotności miesięcznych dochodów omawianego serwisu.

Jeśli mi nie wierzysz, że istnieją takie mechanizmy do zarabiania na stronach internetowych to rzuć okiem na flippa.com, empireflippers.com lub FEInternational.com.

Jak sprawić aby blog przyciągał odwiedzających?

Blogspot możesz zainstalować na podstawowych szablonach, które nic nie kosztują. Jeśli chcesz skorzystać z szablonów typu premium to musisz wydać parę dolarów.  Twój blog wówczas bardziej się wyróżni i stanie się bardziej unikalny.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z blogowaniem to nie musisz na start wydawać dodatkowych pieniędzy. Również w palecie darmowych szablonów znajdziesz coś co się wyróżnia i na dodatek nie musisz za to płacić. 

Jak zwiększyć ilość czytelników swojego bloga?

Jednym z najpopularniejszym sposobów jest udzielanie się na blogach o podobnej tematyce do Twojej. Obecnie jest mnóstwo grup na facebooku i tam również możesz umieścić Twoje ciekawe posty i sprawdzić zaangażowanie czytelników. 

Twitter jest mniej popularny w Polsce, jednak warto umieszczać wzmianki o swoich postach również i tam. Jeśli regularnie będziesz to robić to niemal na pewno po jakimś czasie ktoś wspomni o Tobie na innych serwisach internetowych.

—-

Intrukcje:

instalacja

Nazwa

Dodanie postów

Optymalizacja artykułów

——–Co zrobic po założeniu bloga

1. Rozpocząć pisanie artykulów

akceptacja w Google Adsense lub innych platformach

Proces monetyzacji

Extra wskazówki

One Comment

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *