Jak nauczyć się pozycjonowania stron samemu?

Nauka pozycjonowania stron samemu wygląda z reguły w taki sposób, że czyta się darmowe poradniki w Internecie odnośnie zdobywania top pozycji w wyszukiwarce Google i dochodzi się do wniosku, że brakuje tam dokładnego planu jak wypozycjonować stronę krok po kroku

W takim razie dlaczego i Ty nie miałbyś mieć nowych czytelników do własnej strony internetowej robiąc to wykorzystując sprawdzoną metodę od lat z którą tak naprawdę mało pozycjonerów się dzieli? 

Prowadząc bloga możesz wypromować go samemu właśnie w taki sposób w jaki opisuję poniżej. Jednak jeśli chcesz nauczyć się pozycjonowania we własnym zakresie to warto dowiedzieć się o poniższym sposobie. 

Wstęp – jak nauczyć się pozycjonowania stron samemu

Osoby, które pozycjonują strony w Internecie (zwłaszcza blogi) wymyślają sobie temat lub uważają go za swoją pasję a następnie próbują wybić się na czołowe miejsca w wyszukiwarce. 

Problem pojawia się z reguły po paru miesiącach, kiedy po napisaniu kilkudziesięciu postów a także godzinach spędzonych przed komputerem okazuje się, że blog lub strona Internetowa nadal nie ma odpowiedniej ilości ruchu. W momencie kiedy ruch już się pojawia to produkty lub usługi w ogóle nie konwertują ani na leadów ani na kupujących. 

Piszę ten artykuł również po to aby każy wiedział, że często zlecając pozycjonowanie zewnętrznym firmom nie będziesz mieć cienia wątpliwości, że linkowanie do Twojej strony odbędzie się poprzez prywatne sieci blogowe (co działa do tej pory jednak obarczone jest jakimś tam ryzykiem). Odnośnie prywatnych sieci blogowych zdania są podzielone. Ja jednak jestem zdania, że jest to świetne rozwiązanie jeśli chodzi o przetesowanie strony i sprawdzenia, czy dzięki zewnętrznym linkom jest w stanie wybić się do top 10. 

Oczywiście nie obędzie się bez podstawowej wiedzy odnośnie optymalizacji strony (tzw. On page seo) a takżę skonfigurowaniu kilku podstawowych wtyczek.

Czym są prywatne sieci blogowe (PBN), inaczej mówiąc prywatne zaplecze pozycjonerskie

Prywatne sieci blogowe to strony internetowe, które należą do kogoś i są pod jego kontrolą i oparte są na wygasłych domenach. Jak wiesz pozycjonowanie zajmuje ,mnóstwo czasu i pracy. Polega na optymalizowaniu artykułów i budowaniu linków. 

Często okazuje się, że osoby, które pozycjonują jakiś projekt po jakimś czasie porzucają go. Spowodowane może to być tym o czym już wspomniałem powyżej, Strony internetowe pomimo, że  często mają dobry ranking w Google to tak naprawdę nie zarabiają. 

Czyli linki do tych stron zostają a ktoś porzuca domenę. Wtedy jest odpowiedni moment aby ją wykupić. A jeśli upolujesz taką, która jest relatywna do Twojej niszy to naprawdę możesz mieć bardzo mocny link, który prowadzi do Twojej strony. 

Domena nie musi być nawet relatywna do Twojej niszy. I tak będzie działać tylko, że słabiej niż taka, która porusza podobną tematykę do Twojej. 

Panuje powszechny mit, że prywatne sieci blogowe są złe, że nie zostają zdeindexowane i tracą moc. 

Jednak jeśli zbudujesz je profesjonalnie to może okazać się, że możliwe że tylko 10% domen z Twojej sieci maksymalnie może zostać spenalizowana. 

CZYTAJ  Jak Samodzielnie Wypozycjonować Stronę Internetową (Aktualizacja Czerwiec 2019)

Oznacza to, że większość z nich nadal będzie działać a jeśli okaże się, że strona i tak zdobyła już wysokie miejsce w wyszukiwarce i konwertuje na leadów lub zarabia to następnym krokiem jest zastąpienie prywatnej sieci blogowej postami gościnnymi.

W ten sposób zaoszczędzasz mnóstwo czasu i pieniędzy i dzięki takiemu przetestowaniu projektu jesteś w stanie szybciej podjąć decyzję co z nim zrobić.

Wartość wysoko wypozycjonowanej strony: może sięgnąć do 20 lub nawet 32 krotności miesięcznych zarobków

Testowanie strony za pomocą PBN ma taką zaletę, że jesteś w stanie bardzo szybko sprawdzić czy strona zarabia czy nie. Druga sprawa jest taka, że wartość wypozycjonowanej strony, jej budowa i analiza słów kluczowych jest warta olbrzymie pieniądze. 

Znając liczby np. sklepu, który już przynosi dochód jesteś w stanie łatwo oszacować ile jest on warty. Następnie po jego sprzedaży i po otrzymaniu nadwyżki finansowej jesteś w stanie z wielkim prawdopodobieństwiem oszacować ile kosztuje zbudowanie podobnego projektu, jak długo zajmuje proces jego tworzenia i w jakim czasie można rozpocząć jego monetyzację. 

Dlatego budowa prywatnych sieci blogowych to nie droga na skróty a jednak konieczność w niektórych przypadkach. Nisze finansowe jak konta bankowe, kredyty mają bardzo silną konkurencję. Wybicie się do top 3 zajmuje w tych niszach olbrzymią ilość czasu i pieniędzy. 

Przy testowaniu stron, które zarabiają np. na programach partnerskich ważne jest aby sprawdzić rynek na którym są potencjalni kupujący. 5 najbotszych krajów na świecie a mam na myśli USA, Wielką Brytanię, Kanadę, Nową Zelandię i Australię posługują się językiem angielskim. 

Osoby, które tam mieszkają mają dostęp do kart kredytowych. Ludzie zarabiają w tamtych rejonach bardzo dużo i mają olbrzymią siłę zakupową w stosunku do biedniejszych krajów jak Polska, Węgry czy Portugalia. 

Dlatego warto jest robić i testować takie strony w języku angielskim. To, że ludzie kupują w bogatych krajach przez Internet daje Ci o wiele większą szansę na sukces. Często okaże się, że musisz mniej zapłacić za zlecenie artykułów i kupno linków niż na stronie polskiej, ponieważ proces decyzyjny jaki podejmuje osoba w biedniejszych krajach jest wolniejszy.

Dzięki takiej stronie jak amazon.com jesteś w stanie promować ogromną ilość produktów na angielskim rynku a dzięki temu case study podpowiem Ci jak wybrać odpowiednią frazę aby tylko w jednym miesiącu zarobić konkretne pieniądze. 

Firmy z branży finansowej mogą wydać olbrzymie pieniądze na promocję witryn, ponieważ dzięki wartości klienta w czasie wiedzą, że prędzej czy później i tak na nim zarobią. Dlatego kupno linków przez takie firmy to żaden problem bo i tak wychodzą na tym z zyskiem. 

Konkluzja

Powyżej podałem przykład na jeden z najszybszych sposobów na naukę pozycjonowania stron we własnym zakresie. Wkrótce postaram się napisać poradnik jak zbudować prostą sięć PBN, która jest pod Twoją kontrolą i gdzie to Ty decydujesz jakie linki będą prowadzić do zewwnętrznych stron. 

Nie zapomnij również o pozostałych rzeczach, które mają wpływ na ranking strony takich jak optymalizacja artykułów a także ich jakość co często łączy się z poświeceniem ogromnej ilości czasu aby miał on odpowiednią długość. Większość takich czynników wpływających na ranking opisałem również w tym artykule.

Dodatkowe materiały:

Książki:

SEO. Kurs video. Poziom pierwszy. Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW

Autor: Dominik Piestrzyński

 

 

Kursy

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *