Jak za darmo zalożyć portfel Bitcoin na blockchain (Poradnik Lipiec 2019)

Darmowy portfel na portalu blockchain

Portfel online na blockchain.com jest jednym z najprostszych i najbardziej intuicyjnych darmowych portfeli dostępnych dla początkujących użytkowników kryptowalut. 

Kto nie chciałby rozpocząć zarabiać na kryptowalutach nie popełniająć już na samym początku kuriozalnych błędów? Z pewnością jednym z nich jest wysłanie pierwszych pieniędzy na zły portfel kryptowalutowy lub pomylenie adresu portfela. 

dokładny poradnik jak założyć portfel blockchain
Instrukcja jak założyć portfel blockchain.com

Dlatego zanim wyślesz pierwsze pieniądze na wirtualny portfel zalecam wysłanie małej ich sumy i sprawdzenie dokładnie jak to wszystko działa. 

Pomimo, że posiadam portfel sprzętowy Ledger Nano to tak naprawdę przygodę z pierwszym portfelem dla Bitcoina rozpocząłem od portfela online na stronie internetowej Blockchain.com. 

Założenie portfela online było tak proste i banalne, że stwierdziłem, że napiszę artykuł jak zrobić to krok po kroku aby osoby, które rozpoczynają przygodę z kryptowalutami również mogły w prosty i bezbolesny sposób zacząć zarabiać  na kryptowalutach. Pamiętaj, że większe bezpieczeństwo daje  portfel sprzętowy taki jak Ledger Nano a ten dostępny na blockchain możesz wykorzystać tylko w celach edukacyjnych.

Blockchain.com jest jedną z większych stron na których można założyć taki portfel, dlatego wybór padł właśnie na nią. Ten portfel online proponuję tylko na sam początek aby zaznajomić się z podstawami. Większe ilości kryptowalut proponuję przechowywać na portfelach sprzętowych, takich jak ten mój -> Ledger Nano.

Instrukcja jak założyć portfel do przechowywania Bitcoinów w języku polskim

Kliknij pod ten link tutaj -> https://www.blockchain.com/pl/wallet. Zobaczysz stronę, która wygląda tak:

Jak założyc portfel Bitcoin w języku polskim na blockchain.com

a następnie kliknij na przycisk Utwórz swój portel. Po jego kliknięciu ujrzysz kolejną stronę:

Dokładny proces rejestracji blockchain.com
Tak wygląda rejestracja na blockchain.com
 
Po wpisaniu emaila i hasła (pole email i password) kliknij na Continue a następnie potwierdź otrzymanego emaila. Pamiętaj, że login otrzymasz w emailu dlatego warto jest mieć go cały czas pod ręką. 
 
Jak już wcześniej wspomniałem wybrałem ten portfel online, ponieważ jest bardzo prosty i intuicyjny.
 

Pierwszym miejscem, gdzie kupiłem swoje kryptowaluty była platforma Coinbase. Również jest to miejsce gdzie można zaopatrzyć się w krypto w najprostszy możliwy sposób (jeśli zakupisz krypto o wartości 100$ z tego miejsca otrzymasz 10$ w postaci krypto). Następnie jeśli również i Ty polecisz swój link i ktoś kupi kryptowaluty o wartości 100$ to również Ty i druga osoba dostanie 10$. 

CZYTAJ  Jak i gdzie kupić Bitcoin? Darmowe kryptowaluty! Kurs BTC, ETH [2019]

W momencie pisania tego artykułu trwa promocja. Każdy kto założy darmowy portfel blockchain otrzyma również darmową kryptowalutę Stellar. 

Na obecną chwilę jest to 60$ i myślę, że to całkiem dobra opcja jak na dobry i intuicyjny portfel na który otrzymujesz darmowe pieniądze. 

tak wyglada panel blockchain wallet
Darmowa kryptowaluta na portfelu blockchain
 
Cały panel jest naprawdę przejrzysty i nikomu nie powinien sprawiać kłopotów. 

 

Jak OTRZYMAĆ pieniądze na portfel Blockchain.com?

Po zalogowaniu się panel Twojego portfela wygląda to tak jak powyżej. 

Oby otrzymać na niego kryptowaluty jak np. Bitcoin musisz wygenerować swój adres. 

Aby to zrobić kliknij na przycisk Request (Otrzymaj) w tym miejscu, które jest zaznaczone na obrazku:

otrzymanie pieniędzy na blokchain
Jak otrzymać Bitcoin na blockchain.com
Otworzy się kolejny formularz, który wygląda tak jak poniżej. Strzałką zaznaczyłem adres Bitcoin na który ktoś ma wysłać Tobie kryptowaluty. Musisz tylko przekazać ten adres drugiej osobie. 
 
jak otrzymać pieniądze Bitcoin na blockchain
Generowanie adresu aby otrzymać Bitcoin na blockchain.com
 
 Następnie jeśli chcesz 
 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *